خدمات مالی و حسابداری

دریافت خدمات حسابداری و مالی از نیاز های مهم مشاغل و شرکت ها می باشد که هر کسب کاری دیر یا زود به آن نیاز پیدا خواهد نمود . با توجه به  فرایند صعودی و نزولی اقتصاد کشور و تغییرات قوانین در حوزه کسب کار ها و مالیات احتمال ایجاد مشکلات مالی و حسابداری در بین مشاغل بسیار زیاد است . لازم به ذکر است که در برخی کسب کار های کوچک هنوز از روش های حسابداری گذشته استفاده می شود که همین امر موجب شده تا در پایان سال مالی دچار اختلاف حساب های گسترده ایی شوند بعضا در برخی مشاغل نسبتا بزرگ نیز دیده شده که از روش ها و متد های گذشته تجربی جهت ثبت اطلاعات مالی خود استفاده می کنند . وجود اطلاعات مالی دقیق از فعالیت های مشاغل باعث بهره برداری و سود آوری بیشتر می شوند همچنین تهدیدات مالی را می توان قبل از اینکه به بحران تبدیل شوند را شناسایی و از وقوع ضرر های مالی بزرگ و کوچک جلوگیری نمود .

به همین جهت کسب کار های مختلف در هر سطح و یا صنفی برای بهبود و رفع مشکلات حسابداری و مالی خود نیاز به افرادی متخصص در حوزه خدمات حسابداری و مالی دارند . گروه حسابداری ایران تکس با بکار گیری متخصصان حسابداری برای ایجاد کسب کاری قدرتمند به شما کمک می کند , برخی از  خدمات  این مجموعه شامل موارد زیر می باشد که به اختصار توضیح داده شده است .

چرخه حسابداری
چرخه حسابداری

ثبت اسناد حسابداری

سند حسابداری به برگه ای گفته میشود که رویداد مالی و جزئیات در آن نوشته میشود در گذاشته همه امور مربوط به حسابداری و اسناد مربوط به آن به صوت دستی و سنتی انجام میشد اما با پیشرفت تکنولوژی و دانش مربوط به این حرفه روش دستی به تدریج جایگاه خود را از دست داد . سند حسابداری می تواند به صورت یک فرم اولیه باشد که فقط یک رویداد مالی در آن نوشته شده و بعد از اینکه از وقوع آن اطمینان حاصل شد در دفاتر قانونی نظیر دفتر کل و دفتر روزنامه وارد گردد .

اصلاح و بستن حساب‏ها

از دیگر خدمات حسابداری و مالی می توان به بستن حساب ها نیز اشاره نمود . حسابداری و بخش های مرتبط با آن از اجزای مختلفی تشکیل شده که هر بخش با هدفی خاص و در زمان مشخص به خود می بایست رسیدگی شود . برخی از این عملیات ها در ابتدا و طول دوره مالی انجام می شوند و برخی دیگر در پایان سال مالی مورد بررسی و محاسبه قرار می گیرند . بستن حساب ها به معنی همه حساب ها باید صفر شوند یعنی حساب های دارای مانده بدهکار ، مانده نهاییشان بستانکار میشود و حساب هایی که مانده نهایی بستانکار دارند بدهکار می گردند این فرایند در حسابداری بستن حساب ها یا صفر کردن مانده آنها نامیده میشود .

اصلاح حساب و رفع اختلاف حساب

قبل از اینکه حساب ها بسته شود باید اصلاحاتی صورت گیرد بعضی از این اصلاحات به صورت روزانه , هفتگی و یا ماهانه انجام می شود . منظور از اصلاحات یعنی رسیدن به مانده های واقعی و یا به عبارتی ارقامی که در دفاتر ثبت می باید با واقعیت یکی باشد.

بروزرسانی حساب های معوقه

یکی از مهمترین خدمات گروه حسابداری ایران تکس که برای بررسی و کنترل اسناد مالی ضروری است بروزسانی حساب های معوقه می باشد . حساب های معوقه شامل بدهی‌های معوق، هزینه‌های معوق، بدهکاری‌ها، بستانکاری‌ها و… می باشند به اسناد مالی معوقه می بایست در دوره های زمانی مشخص رسیدگی شود تا با برزورسانی حساب ها از حالت معوق خارج و یا در لیست معوقات آینده قرار گیرد عدم رسیدگی و بروزرسانی حساب ها سبب ضرر زیان مالی برای شرکت ها و کسب کار های می شود .

تهیه صورت مغایرت بانکی

تهیه صورت مغایرت بانکی  به این دلیل است که گاهی بین صورت حساب بانک با صورت حساب بانک  در دفاتر شرکت اختلاف پیش می آید. در راستای برطرف نمودن اختلاف ها باید پیگیری های لازم صورت گیرد.تیم تخصصی ایران تکس به شما در این راستا کمک خواهد کرد.

تهیه صورت مغایرت بانکی

حل اختلاف مالی فی مابین شرکاء در سنوات جاری و گذشته

وجود اختلافات مالی بین شرکا در کسب کار های مختلف موضوعیست که در طول سالیان به دلایل گوناگون  به وجود می آید اما برای کاهش این اختلافات یکی از بهترین روش ها شفافیت های مالی و حسابداری است . ارائه گزارش های مالی شفاف به طور منظم از بروز اختلاف ما بین شرکا و ارجاع به مراکز قضایی جلوگیری به عمل می آورد.

تهیه آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‏های مالی و کنترل داخلی و بهینه سازی سیستم های مالی

کنترل داخلی و حساب های مالی از مهمترین نیاز های صاحبان مشاغل و کسب کار ها می باشند این امر تنها با ایجاد آیین نامه های دقیق و منظم و دستورالعمل های مالی میسر می باشد که می بایست توسط مدیران شکل گیرد اما ممکن است با توجه عدم آگاهی , تجربه نا کافی و مشغله کاری به صورت درست تنظیم نشود . از این رو گروه حسابداری ایران تکس با بکار گیری متخصصان خبره در این بخش و با در نظر گرفتن همه جوانب و نیاز های شرکت می تواند بهترین آیین نامه و دستورالعمل مالی جهت کنترل داخلی و حساب های مالی برای نظارت کامل مدیران تهیه و تنظیم نماید .

حسابداری و تنظیم صورت وضعیت پیمانکاری و پروژه‌های عمرانی

صورت وضعیت در واقع صورت یا لیستی از وضعیت و مجموعه خدمات انجام شده در پروژه است. در قراردادهای عمرانی مصالح و مواد تهیه شده، حمل این مواد و مصالح، هزینه ساخت و ترکیب مواد و … نیز در صورت وضعیت گزارش می‌شود.  که در انتهای هر دوره کارکرد(معمولاً ماهیانه) توسط پیمانکار تهیه و جهت بررسی به مشاور/دستگاه نظارت ارسال می گردد که پس از بررسی مشاور و تائید کارفرما، هزینه انجام کار بر اساس آن به پیمانکار پرداخت می گردد این فرآیند می بایست به دقت و توسط یک فرد متخصص صورت گیرد .

حسابداری پیمانکاری
انجام حسابداری پیمانکاری طبق استاندار 9 حسابداری

کنترل خط تولید و بهای تمام شده و انجام عملیات انبار گردانی و سیستم‌های انبارداری، کدینگ کالا و کنترل موجودی

در حوزه حسابداری صنعتی کنترل تولید و بهای تمام شده کالا از بخش ها مهم و تخصصی می باشد که می بایست با توجه به در نظر گرفتن همه جوانب از قبیل هزینه های مواد خام , مصارف انرژی , دستمزد , حمل نقل و … محاسبه شود استفاده از یک گروه حسابداری متخصص در این حوزه می تواند یک بنگاه اقتصادی را به پیشبرد اهداف خود نزدیک کند . در پایان هر دوره مالی می بایست دارایی های یک شرکت به عنوان موجودی به طور کامل محاسبه شود که به آن انبارگردانی می گویند . اگر خود شرکت نتواند انبارگردانی را به درستی انجام دهد دچار مشکلات و کمبود های مختلفی خواهد شد به همین دلیل انبار گردانی می بایست توسط یک گروه متخصص با توجه به ماهیت شرکت , دستورالعمل و آیین نامه انبار گردانی و همچنین استاندارد های حسابداری آن شرکت انجام شود لازم به ذکر است که برای کنترل موجودی انبار نیاز به یک سیستم دقیق است .

نموادر بهای تمام شده کالا

تنظیم تراز و مدارک وام بانکی و پیگیری تا مرحله دریافت وام

به طور قطع هر کسب کاری برای ادامه فعالیت و حیات خود نیاز به سرمایه های مالی نیز دارد که می بایست در زمان مناسب و در بخش مناسب جهت سودهی و یا ادامه فعالیت و گسترش کار صرف شود . از معمول ترین روش ها جهت تزریق سرمایه دریافت وام بانکی می باشد . تسهیلات بانک ها به طرح ها و پروژه های صنعتی و بازرگانی در دو بخش ریالی و ارزی اعطا می شود همچنین بانک ها در دو شکل خصوصی و دولتی خدمات ارائه می دهند که معمولا شکل و نوع تسهیلات آن ها مشابه بوده و تفاوت آن ها در نحوه پرداخت و سود نرخ بهره می باشد . تسهیلات بانکی یکی از بخش های مهمی می باشد که حسابداران با آن سر کار دارند برای دریافت وام نیاز به بررسی های دقیقی با توجه به نیاز کسب کارتان می باشد تا بهترین تسهیلات را با کمترین نرخ سود بهره دریافت کنید .

تلاش ما تنها بهبود کسب کار های موجود در کشور و رشد فرآیند و عملکرد آنان و همچنین پیشبرد اهداف کسب کار های مختلف در حوزه های گوناگون می باشد . ایران تکس با ارائه خدمات حسابداری و مالی و حوزه تخصصی حسابداری صنعتی با بهره گیری از متخصصین با تجربه , گامی نو در این حوزه آغاز نموده است .