مشاوره مالی و حسابداری

هر فرد در طول زندگی خود جهت افزایش رشد اقتصادی و مالی راه های مختلفی را پیش می گیرد که می توان به مهمترین آنها مانند سرمایه گذاری , ایجاد کسب کار و شغل و … اشاره نمود. پیش نیاز این موارد وجود سرمایه مالی و تسلط بر میزان هزینه های جاری و برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی بازار می باشد همه این موارد ذکر شده به جهت سرمایه گذاری و ایجاد کسب کار نیاز به مشاوره مالی و حسابداری امری ضروری تلقی می شود.

مشاوره مالی-و-حسابداری

وظایف مشاوره مالی و حسابداری چیست ؟

مشاوره مالی و حسابداری وظایف مختلفی دارند و با در نظر گرفتن شرایط مالی و همچنین اهداف شما و شرایط اقتصادی بازار مانند یک شریک کاری توصیه های خود را برای سرمایه گذاری ارائه می دهند.
برای شروع فعالیت یک کسب کار بهتر است ابتدا اهداف خود را با یک مشاور در میان بگذارید و کسب کار مورد نظر را از تمامی زوایا مورد بررسی قرار دهید , پس از اتمام این بررسی ها مشاوره مالی و حسابداری به شما کمک می کند تا با در نظر گرفتن سرمایه کل , حداقل هزینه شروع کسب کار را برآورد می کند.
مشاوران مالی و حسابداری نقش بسیار مهمی را در شرکت ها دارند . در واقع مشاوره مالی , اداره کردن منابع مالی و مصارف شرکت ها و کسب کار ها را بر عهده داشته و با رصد مصارف مالی و هزینه ها و تعریف میزان هزینه های مختلف در شرکت ها , میزان سود را به حداکثر و هزینه ها را در پایین ترین سطح ممکن قرار دهند.
همچنین به شما کمک می کند تا در مورد دارایی ها , بدهی ها , درآمد و هزینه هایتان به نتایج روشن و واضحی دست پیدا کنید.

اولین قدم مشاوران مالی برای بررسی وضعیت مالی و سوددهی شرکت ها , ارزیابی صورت های مالی آن ها می باشد که وضعیت اطلاعات مالی , دارایی ها و بدهی های شرکت را مشخص می کند . اجزای اصلی صورت های مالی عبارتند از ترازنامه , صورت سود و زیان , صورت گردش وجوه نقد , صورت سود و زیان جامع می باشد.

هدف از تشکیل صورت های مالی


به طور کل مشاوره در امور مالی و حسابداری این امکان را برای شما فراهم می کند تا با روشن شدن میزان مخارج و سرمایه گذاری به بالاترین سود مورد نظر دست پیدا کنید و از صرف تمام سرمایه خود در یک بخش و یا قسمت های نادرست جلوگیری کنید , وقتی شخصی به عنوان مشاور مالی، وارد یک واحد تجاری می¬‌شود، باید بتواند به صاحبان آن واحد، نحوه شروع کردن یک فعالیت مالی را نشان دهد. یعنی به آن¬ها راه¬کارهای بدهد که در کار تجاری خود دچار ضرر و زیان نشوند همچنین با بررسی بخش های مختلف حسابداری از صحت گردش های مالی جهت ارائه به امور مالیاتی اطمینان حاصل کند.

همچنین از دیگر وظایف مشاوران مالی می توان به طور خلاصه به گزینه های زیر اشاره نمود :

  • کمک , مشاوره و راهنمایی های لازم به مدیران شرکت در راستای تصمیمات مهم مالی
  • ارائه مشاوره به مدیران و سهامداران در راستای افزایش سود شرکت
  • مسئولیت نظارت بر کلیه امور مالی و حسابداری شرکت
  • نظارت و کنترل افرادی که گزارشات مالی را ارائه می دهند
  • یک مشاوره مالی با تجربه همیشه بهترین و درست ترین مسیر مالی را برای یک شرکت در نظر می گیرند و تمامی گزارشات مالی مورد نیاز مراکز قانونی و مدیران را شرکت را تهیه می کند.

در انتها باید اشاره کرد همه مشاوران به یک اندازه دارای مهارت و تجربه نیستند وقطعا خدمات مشابه ای را ارائه نمی دهند . مجموعه ایران تکس دارای مجموعه ایی از افراد با تجربه در این حوزه بوده که تجربیات چندین ساله خود را در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.