نرم افزار های حسابداری

نرم افزار های حسابداری دارای گونه های مختلفی است که هر کدام از آن ها دارای دنیای متفاوتی است، در دنیای مدرن با ایجاد و شکل گرفتن مشاغل جدید فرایند کاری هم به شیوه ی مکانیزه در آمده و این گستردگی روز به روز جزئی تر شده برای کسب و کارها چندین و چند فرایند نرم افزاری در کنار هم به کمک اشخاص و شرکت ها و دفاتر آمده اند تا خیال شرکت های تجاری و اقتصادی را از نظر اشتباهات تئوری و تشریحی نجات داده و همه چیز بر عهده ی الگوریتم های تعریف شده ریاضی و برنامه نویسی های دقیق نرم افزاری پیش برود تا کاربران نرم افزار های حسابداری بطور پیش فرض مراحل مالیاتی شرکت هارو پیش ببرند.

اول از همه باید بگوییم که هیچ نرم افزار حسابداری وجود ندارد که تمام فرایند مالیاتی یک شرکت یک تنه بر عهده بگیرد، اساسا نرم افزار های حسابداری بنابر نیاز های مشخص شده طراحی می شوند و دلیلی وجود ندارد که نرم افزاری بهتر از نرم افزار دیگر باشد بلکه هر نرم افزاری برای کاری طراحی و نوشته شده است.

آشنایی با نرم افزار های حسابداری

نرم افزار های حسابداری معمولا در دسته بندی های مختلف قرار می گیرند و از کنار هم قرار گرفتن آن ها می توان یک نرم افزار حسابداری جامع را در اختیار داشت.
نرم افزار های حسابداری به دسته های زیر تقسیم می شوند:
1- نرم افزار حسابداری و حسابرسی
2- نرم افزار خرید و فروش
3- نرم افزار انبارداری
4- نرم افزار دستمزد و حقوق

بدین ترتیب یک شرکت با بر عهده داشتن نرم افزار روی سیستم های خود می تواند یک حسابداری شبکه ای را ایجاد کند که با متصل شدن به هم یک حسابداری جامع ایجاد می شود.

نرم افزار های عمومی حسابداری

نرم افزار های عمومی حسابداری طبق روال برای شرکت ها و دفاتر اقتصادی نه چندان بزرگ استفاده می گردد، در این نرم افزار ها می توان فرایند معمولی چون خرید و فروش ها و معاملات انجام شده، مدیریت بهای تمام شده و خزانه داری اشاره کرد که از اصلی ترین خصوصیات و امکانات نرم افزار های عمومی در حسابداری شناخته می شود.

نرم افزار های اختصاصی حسابداری

نرم افزار های اختصاصی حسابداری بر خلاف نرم افزار های عمومی حسابداری است که تعریف آن را در چند سطر بالاتر گفتیم، درواقع نرم افزار های اختصاصی یا به نوعی دیگر نرم افزار های خاص حسابداری برای شرکت ها بزرگ اقتصادی و تجاری استفاده می شود و در کنار انجام کار های ساده می توان فرایند پیچیده تر هم از این نرم افزار خواست. فرایند این نرم افزار ها به صورت شخصی سازی توسط برنامه نویس و طراح طبق خواسته شرکت ها و دفاتر و بنابر کسب و کار آن ها انجام می شود.

درخواست یک تماس رایگان

 

نرم افزار های دولتی و سازمانی

یکسری نرم افزار ها که در دفاتر و ادارات دولتی برای انجام کار های روزمره انجام می شود توسط دولت طراحی شده و بدین منوال به این نرم افزار ها، نرم افزار های دولتی گفته می شود که برای مثال در سازمان تامین اجتماعی جهت رسیدگی به بیمه نامه ها، و نرم افزار هایی جهت اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده و … می توان اشاره کرد.

نرم افزار های مختص شرکت و موسسات

این نرم افزار ها هم تحت شرایط تخصصی کسب و کارهای شرکت های تولیدی و موسسات نوشته می شود که معمولا با عنوان نرم افزار های حسابداری پیمانکاری و مهندسی، نرم افزار های حسابداری اداری و شرکتی، نرم افزار های حسابداری تولیدی و… نامیده می شود.

یکی از معروف ترین نرم افزار های حسابداری مورد استفاده در ایران را برای شما در ادامه با ذکر توضیحی مختصر نام می بریم:

نرم افزار حسابداری هلو

نرم افزار های مالی و حسابداری یکپارچه هلو (انبار، حسابداری، خرید و فروش، کنترل چک و تولید) نسخته های تخصصی برای فروشگاه ها، شرکت ها و تولیدی ها دارد، این نرم افزار های حسابداری و مالی شامل امکانات بی شماری از جمله صدور انواع فاکتور؛ اعلام سررسید چک ها به صورت اتوماتیک، امکان دریافت گزارش های متنوع و غیره هستند. کاربری آسان همراه با امکانات گسترده، نرم افزار های حسابداری هلو را به پرکاربردترین نرم افزار مالی و حسابداری کشور تبدیل کرده است، نرم افزار حسابداری هلو در نسخه های تک کاربره و شبکه ارائه می شود.

انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب برای کسب کار شما موضوعی بسیار مهم است. بسیاری از مواقع دیده شده که که صاحبان مشاغل هزینه های هنگفتی بابت سیستم های حسابداری پرداخت می کنند که متناسب با کسب کارشان نیست.
برای جلوگیری از این اتفاق بخش خدمات نرم افزاری ایران تکس به شما کمک می کند تا بهترین و متناسب ترین نرم افزار حسابداری مناسب با تجارتتان را انتخاب کنید.